Autonomous zone in prague

Otevřený dopis pro majitele 5.4.2015

Pane Vaníčku,

z důvěryhodných zdrojů se k nám dostala informace, že Vy či Vaši zaměstnanci najímáte bezpečnostní agenturu, která nás má násilím vystěhovat z usedlosti Cibulka. Asi není náhoda, že rekrutace „brigádníků“ pro tento zásah probíhá v prostředí zdejších neonacistů, kteří se do squatterů rádi kopnou.

Po konzultaci s našimi právními zástupci Vás upozorňujeme, že jsme zatím neobdrželi žalobu na vystěhování a tudíž je náš pobyt na usedlosti stále legální. Z opakovaných telefonátů s Vámi a Vašimi zaměstnanci jsme vyrozuměli, že splněná podmínka – odstranění motorových vozidel z horní zahrady – znamená jednání o obnovení dohody. Podmínku jsme splnili, na usedlosti tedy zůstáváme.

Pokud by skutečně došlo k pokusu o naše násilné vystěhování, věřte, že se budeme bránit soudně i všemi dalšími dostupnými prostředky. Snahou dostat nás z budovy násilím se rovněž sám postaráte o takovou medializaci celého případu, že Vaše neustálé obavy z „očerňování“ Vašeho „dobrého“ jména se konečně naplní. Nepochybujte, že násilné vyklizení Cibulky, vyvolá také silnou reakci veřejnosti (viz dění kolem pražského squatu Klinika. Uvědomte si, že konfrontace vedená profesionálními rváči, kteří mají blízko k neonacismu by mohla skončit fatálními následky, za které ponesete odpovědnost.

Stále platí, že pokud byste změnil názor, rádi s Vámi budeme jednat o podmínkách našeho dalšího setrvání na usedlosti, pro kterou, dle dostupných informací beztak nemáte jiné využití ani kupce. S ohledem na to a zároveň na žalostný stav usedlosti, považujeme za svou povinnost v objektu zůstat nejméně do doby, než reálně začne jeho rekonstrukce.

Zdraví
Kolektiv obyvatel z Cibulky

Comments are closed.